AKTUALNOŚCI
KINO JDK

DN2017 noweW ostatni weekend czerwca odbędą się Dni Jasła 2017. W tym roku święto miasta potrwa dwa dni. Organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – przygotowali moc atrakcji. 

W sobotę w samo południe na obiektach jasielskiego MOSiRu zabawę rozpoczną konkursy i pokazy sprawnościowe służb mundurowych, czyli XII edycja „Munduriady”.  O godzinie 16:30 na scenie pojawi się pierwszy z występujących tego dnia zespołów – Reggaeside. Zespół tworzy ośmiu pasjonatów muzyki z Nowego Miasta Lubawskiego. Ta warmińsko – mazurska grupa obchodzi w tym roku pięciolecie swojego istnienia. 2 maja ukazał się ich debiutancki album „Szczęście”. Muzycy poruszają się głównie w klimatach reggae, rock, ska, funk. Reggaeside wystąpił w finale 9 edycji programu „Must be the music”, a także w Telewizji Polskiej w programie „O ! Polskie Przeboje”.

Tuż po 18 przed jasielską publicznością zaprezentuje sięAgata Sobocińska. Podczas letniej trasy koncertowej promować będzie utwory z najnowszej płyty, która ukazała się w 12 maja, w dzień urodzin wokalistki. Tytułowym utworem „Już Na Zawsze”, zadebiutowała w tym roku na antenie ogólnopolskiego Radia Eska. Utwór bardzo szybko zyskał sobie przychylność wielu rozgłośni radiowych i uznanie wśród fanów zespołu. Agata Sobocińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę pop. Frontmenka o oryginalnej barwie głosu, na co dzień skromna, scenicznie wulkan energii. Na koncertach wykonuje autorskie utwory, których kompozytorem jest Tomasz Biniek - gitarzysta i wieloletni menadżer zespołu. Teledysk do utworu „Już na zawsze”, w którym Agata wciela się w rolę blogerki modowej,  dostępny jest w serwisie YouTube: https://youtu.be/qO_6CRSn7vE i cieszy się dużą oglądalnością wśród internautów. Więcej informacji na temat twórczości Agaty Sobocińskiej można znaleźć na jej oficjalnym fanpage ‘u na Facebooku  www.facebook.com/agatasobocinska  oraz na stronie www.agatasobocinska.pl 

Gwiazdą Wieczoru będzie jaślanin – Michał Szpak. Polska usłyszała o nim dzięki programowi X-Factor, w którym wiosną 2011 roku zajął w finale II miejsce. W tym samym roku  wydał swój pierwszy mini album „XI”. Krążek promował singiel „Pretty Babe”. 17 sierpnia 2013 roku zdobył Złoty Samowar i 50 tysięcy złotych na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Oczy czornyje”. W kwietniu 2015 roku ukazał się nowy singiel zwiastujący debiutancki album Michała –„ Real Hero”. Z tym utworem wystąpił na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie „SuperPremiery 2015”, który wygrał. Ponadto artysta w ubiegłym roku reprezentował Polskę w finale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajął  ósme miejsce, a w głosowaniu publiczności – 3.  Tego samego roku wystąpił na 53. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  Jaślanin zdobył tam nagrodę Grand Prix Publiczności – Złote Opole.

W niedzielę o godzinie 11 na płycie rynku rozpocznie się impreza towarzysząca świętu miasta – Turniej Sportowy „Wymiatacze – Jasło 2017”. Natomiast o 15 na obiektach MOSiRu wystąpią soliści i tancerze JDK. Całości dopełni energetyczny pokaz Zumby. O godzinie 19 wystąpi kolejny znany jaślanin – Mateusz Mijal z zespołem. Artysta ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej grupy Ich Troje. Potem, przez krótki czas, był wokalistą Skangura. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku występował z zespołem Dukat, by później dołączyć do formacji Chłopacy, a następnie skupić się na karierze solowej. 25 kwietnia ubiegłego roku ukazał się jego debiutancki album – „9 lat”.

„Eroll”, „Son of the Blue Sky”, „Aborygen”, „Eli lama sabachtani”, „N'Avoie”, „Nie zabiję nocy”, „Moja Baby”, „Jeden raz odwiedzamy świat”, „Baśka”, „Urke”, „Bohema”, „Niech mówi serce”, „Love Story”, „Spłonąć i odejść”, „Światło i mrok” czy „Przez dziewczyny” – to tylko 16 hitów z bogatego repertuaru grupy Wilki, która w tym roku świętuje 25 – lecie swojego istnienia. Formacja, której liderem jest Robert Gawliński będzie gwiazdą wieczoru niedzielnego koncertu wieńczącego Dni Jasła 2017.

 

 

Zapraszamy!

Nasi partnerzy

 

http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

 
 
 
 
 

Kino JDK

Repertuar Kina

 
 
 
 

REGULAMINY

 
 
 
 
 

Informacja o projekcie