AKTUALNOŚCI
KINO JDK

img 4743Wysowa Zdrój - malownicza, cicha uzdrowiskowa miejscowość  położona w dolinie rzeki Ropy znana z bogatych walorów mikroklimatu, nieskazitelnej przyrody zielonej doliny rzeki Ropy- była kolejnym kierunkiem organizowanej wycieczki. Tym razem Klub Kulturalno - Turystyczny JDK wspólnie z jasielskim oddziałem PTTK zorganizował wakacyjny wyjazd na „Święto Ziół”. W dniu 02 lipca br. grupa  51 uczestników, pod przewodnictwem Józefa Kaczora rozpoczęła letnią przygodę. FOTORELACJA

Początkowa wędrówka prowadziła polnym traktem wśród lasów i barwnych, bujnych łąk do Blechnarki – starej osady łemkowskiej, miejsca uroczego, cichego i spokojnego, odległego 2 km od Wysowej.

Wędrowcy zwiedzili ukryty w lesie, powyżej osady, cmentarz wojenny nr 49, który stanowi krwawą pamiątkę z czasów I Wojny Światowej. Leżą tu wspólnie pochowani żołnierze wrogich armii, 196 żołnierzy carskich oraz 103 wojowników austro - węgierskich.

Atrakcją dla podróżników było również zwiedzenie najcenniejszego zabytku wsi, murowanej cerkwi p.w. Kosmy i Damiana, zbudowanej w 1801 roku.

Kolejne atrakcje, które czekały na turystów to tradycyjne pieczenie kiełbasek w zacisznym zakątku Doliny Łopacińskiego i uczestnictwo w obchodach Święta Ziół, które koncentrowało się na alejkach Parku Zdrojowego. Można było podziwiać prace rękodzielnicze, słuchać interesujących prelekcji o ziołach, uczestniczyć w koncertach i konkursie na najpiękniejszy zielny wianek. Dookoła unosił się eteryczny zapach kwiatów, traw i żywicy.

Późnym wieczorem, zrelaksowani i pełni wrażeń wycieczkowicze wyjechali w drogę powrotną.                     

DN 2017 sobota
 
Dni Jasła 2017 - 24 czerwca, sobota

Nasi partnerzy

 

http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

 
 
 
 
 

Kino JDK

Repertuar Kina

 
 
 
 

REGULAMINY

 
 
 
 
 

Informacja o projekcie