AKTUALNOŚCI
KINO JDK

Klub solina5 sierpnia 2017 (sobota). Wyjazd z Jasła godz.7.00 (budynek JDK) powrót około 20.00.

Bieszczady to pod wieloma względami jedno z najbardziej niezwykłych miejsc Polski. Niezatarte, magiczne wręcz wrażenie  pozostawia tutaj po sobie wszystko – ukształtowanie terenu, przyroda, historia tego skrawka ziemi. Pełno tu głębokich, niedostępnych dolin, lasów, łąk z  widokami na tarasy dawnych pól, ciekawych wąwozów, wodospadów na potoku, stare drogi z przydrożnymi kapliczkami, słowem niepodzielne królestwo natury, w którym człowiek jest jedynie gościem.

Klub Kulturalno Turystyczny JDK przygotował wspólnie z jasielskim oddziałem PTTK wyjazd w te niezwykle ciekawe zakątki Bieszczadów. Przyjemna i nietrudna trasa wędrówki  (około 4 godz.) prowadzić będzie poprzez Bukowiec, Korbanię, Przełęcz Hyrczę, Łopienkę i Górzankę.

Bukowiec - niewielka miejscowość o charakterze letniskowym znajdująca się na trasie obwodnicy bieszczadzkiej. Wyznaczono stąd ścieżkę spacerową prowadząca na jeden z najciekawszych szczytów w okolicy – Korbanię.

Korbania (894 mn.p.m) stoki masywu zalesione z wyjątkiem wierzchołka będącego imponującym punktem widokowym. W kierunku północnym doskonale widoczne jest Jezioro Solińskie, zapora Polańczyk,Myczków oraz wyłaniająca się Magura Łomiańska. Przez szczyt przebiega północna granica Cieśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

Przełęcz Hyrcza  – znajduje się w Paśmie Łopiennika i Durnej, położona na wysokości 697 m n.p.m. Niegdyś tradycyjne miejsce odpoczynku pielgrzymów. Przez przełęcz prowadzi droga łącząca dawne, nieistniejące wsie Tyskowej i Łopienki.Powyżej przełęczy znajduje się murowana kapliczka, której początki sięgają XVIII w.

Łopienka -  perełka podkreślająca wszystkie aspekty niezwykłej historii Bieszczadów. Najsłynniejsze miejsce kultu maryjnego w Bieszczadach. Kiedyś przybywali tu pątnicy z odległych zakątków Galicji, Węgier, Rusi – Łemkowie, Bojkowie, Pogórzanie  na słynne odpusty. Charakterystyczne miejsce Łopienki to cerkiew murowana jedyna w całych Bieszczadach Zachodnich. Dolina po dawnej wsi Łopienka to jedna z  najpiękniejszych bieszczadzkich dolin, miejsce niemal kultowe, cudowne, kraina mająca swój klimat i urok.

Górzanka - miejscowość usytuowana w dolinie potoku Wiłkowyjka koło Wołkowyi. Osada znana z pięknej drewnianej cerkiewi greckokatolickiej p.w.św. Paraskiewii. 

Koszt uczestnictwa w wycieczce 60 zł, członkowie PTTK i młodzież do lat 16 – 55 zł.

Cena obejmuje: Przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, przewodnictwo na trasie.

Uwaga!!!: Obowiązuje ubiór turystyczny, odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej.

Zapisy na wycieczkę:

PTTK Jasło ul.Floriańska 15

poniedziałek-piątek w godz.9.00-16.30.

telefon 13 446 33-40

Kontakt z JDK - Elżbieta Ruszała, telefon 514 284 625

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

DN 2017 sobota
 
Dni Jasła 2017 - 24 czerwca, sobota

Nasi partnerzy

 

http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

 
 
 
 
 

Kino JDK

Repertuar Kina

 
 
 
 

REGULAMINY

 
 
 
 
 

Informacja o projekcie