AKTUALNOŚCI
KINO JDK

targi parada„Korowód tańca” w wykonaniu Teatru Ulicznego Highlights z Kijowa będzie jednym z wydarzeń kulturalnych towarzyszących Targom Miast Partnerskich, połączonych z otwarciem Centrum Informacji  Turystycznej i Kulturalnej. Parada odbędzie się w najbliższy piątek, 28 lipca o godz. 21.00 na płycie jasielskiego rynku. 

„Korowód tańca” według scenariusza i reżyserii Anatolija Pietrowa i Oleksandra Svietlakova to bardzo żywiołowy i kolorowy spektakl uliczny, zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość przedstawianych scen, wciągają widzów do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę, w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, pop dance ale także ukraińska hołubka.

***

 

Teatr Uliczny Highlights założony został w 1993 roku przez profesjonalnych aktorów teatru Młodego Widza  w Kijowie. W 1994 roku Zespół Anatolija Pietrowa rozpoczął produkcję ulicznych spektakli teatralnych, które były prezentowane m.in. w Słowacji, Niemczech, Danii, Cyprze, Tunezji, Turcji, Bahrajnie oraz na licznych festiwalach w Polsce. Znany jest także z realizacji widowisk plenerowych: „Karnawał", „Marko Piekielny", „Pomiędzy niebem i ziemią” i „Hołubka”, które łączą ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, tradycyjnie używanymi w spektaklach plenerowych.  W 2011 roku aktorzy Teatru KET - artystyczna rodzina Svietlakovych - powołała zespół „Highlights", który jest kontynuatorem dokonań KET na ulicy. Młodość i żywiołowość zespołu, połączone z doświadczeniem zdobytym na festiwalach europejskich, przyniosły znakomite efekty w postaci dynamicznych i barwnych widowisk.

Nasi partnerzy

 

http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

 
 
 
 
 

Kino JDK

Repertuar Kina

 
 
 
 

REGULAMINY

 
 
 
 
 

Informacja o projekcie